Tag Archives: Skopje City Mall

WOMEN’SECRET – Skopje City Mall

Не можев да поминам а да не направам неколку фотки од мојот омилен бренд Women’Secret, секогаш впечатлив и дамски. Од секси долна облека до шик шешири и чанти ке бидат достапни по многу пониски цени денеска за време на Late Night Shopping во Skopje City Mall. Не го пропуштајте и најголемото модно Beachwear Show каде ќе може да се видат најновиte модели на костими за капење.

Фустан за плажа – 2990 ден. Чанта за плажа – 2390 ден. Шешир – 1190 ден.

DSC_0147 copyDSC_0143 copy Photography by Trajkoska Photography  


SUITE BLANCO & Oxette – Skopje City Mall

Како што најавив во претходните постови, денес се случува најголемото шопинг лудило Late Night Shopping во Skopje City Mall. Модните блогери се тука да се дружат со вас и да ги наградат најмодерните. Во соработка со Suite Blanco и Oxette овој пат ви предлагам поелегантен и лежерен стајлинг.

Suite Blanco : Палто – 289 ден. Шорцеви – 3890 ден. Чанта – 1490 ден.
Oxette : Обетки – 9500 ден. Алки – 2250 ден. , 2950 ден.

DSC_0008 copyPhotography by Trajkoska Photography


SUITE BLANCO – Skopje City Mall

Овие денови забележавте модни блогерки во најголемиот мол? Се дружат, прават комбинации од познатите прендови, се сликаат?  Да, токму така, се спремаме за утрешниот Late Night Shopping во Skopje City Mall пропретен со многу попусти и забави. Еве го и предлогот #2 од мене и прекрасниот бренд Suite Blanco.
Летото не може да се замисли без флорал принтот, па затоа овој пат избрав токму такво палто кое совршено оди со црно, мрежасто здолнише.

Палто – 3590 ден. Бикини – 1190 ден. Здолниште – 1790 ден. Сандали – 2390 ден.

DSC_0053 copy DSC_0042 copy

Photography by Trajkoska Photography 

Lace wigs from veryhair.com


FASHION & FRIENDS – Skopje City Mall

Петок и Сабота (03.07-04.07) дводневно шопинг лудило во Skopje City Mall, се случува  големиот настан Late Night Shopping пропратен со многу забава, дружење, модни ревии , концерти, танци  и секако огромни попусти. Тука сме и ние модните блогерки коишто ќе приредат Style Hunting и најдобро облечените ке бидат наградени. Го посетив продажниот салон на Fashion & Friends и направив неколку предлог комбинации кои ќе бидат хит оваа лето.

* Фустан Guess – 10990 ден. * Сандали Guess – 7990 ден. * Чанта Guess – 4590 ден. * Наочари Guess – 5200 ден.DSC_0077 copy DSC_0086 copyPhotography by Trajkoska Photography