Tag Archives: photo shootingCHECK MATE

DSC_0129 copySomething great about the autumn – that I can start using my lovely yellow coat from Stradivarius. I love that it’s short and look realy good paired with a cute dress. I wore this dress a lot last year and I will wear it again this fall.Design your own wedding dress from lunss I wanted to create an autumn look with the colors together and my all time favourite silver heels and…… here is the result. 😀DSC_0024 copyDSC_0136 copyPhotography by Trajkoska Photography Coat- Stradivarius, Dress – Perla, Shoes – Perla

https://www.queenofvictoria.com/occasion-dresses/celebrity-inspired

Photography by Trajkoska Photography Coat- Stradivarius, Dress – Perla, Shoes – Perla
WOMEN’SECRET – Skopje City Mall

Не можев да поминам а да не направам неколку фотки од мојот омилен бренд Women’Secret, секогаш впечатлив и дамски. Од секси долна облека до шик шешири и чанти ке бидат достапни по многу пониски цени денеска за време на Late Night Shopping во Skopje City Mall. Не го пропуштајте и најголемото модно Beachwear Show каде ќе може да се видат најновиte модели на костими за капење.

Фустан за плажа – 2990 ден. Чанта за плажа – 2390 ден. Шешир – 1190 ден.

DSC_0147 copyDSC_0143 copy Photography by Trajkoska Photography  


SUITE BLANCO – Skopje City Mall

Овие денови забележавте модни блогерки во најголемиот мол? Се дружат, прават комбинации од познатите прендови, се сликаат?  Да, токму така, се спремаме за утрешниот Late Night Shopping во Skopje City Mall пропретен со многу попусти и забави. Еве го и предлогот #2 од мене и прекрасниот бренд Suite Blanco.
Летото не може да се замисли без флорал принтот, па затоа овој пат избрав токму такво палто кое совршено оди со црно, мрежасто здолнише.

Палто – 3590 ден. Бикини – 1190 ден. Здолниште – 1790 ден. Сандали – 2390 ден.

DSC_0053 copy DSC_0042 copy

Photography by Trajkoska Photography 

Lace wigs from veryhair.com