Tag Archives: suite blanco

SUITE BLANCO & Oxette – Skopje City Mall

Како што најавив во претходните постови, денес се случува најголемото шопинг лудило Late Night Shopping во Skopje City Mall. Модните блогери се тука да се дружат со вас и да ги наградат најмодерните. Во соработка со Suite Blanco и Oxette овој пат ви предлагам поелегантен и лежерен стајлинг.

Suite Blanco : Палто – 289 ден. Шорцеви – 3890 ден. Чанта – 1490 ден.
Oxette : Обетки – 9500 ден. Алки – 2250 ден. , 2950 ден.

DSC_0008 copyPhotography by Trajkoska Photography


SUITE BLANCO – Skopje City Mall

Овие денови забележавте модни блогерки во најголемиот мол? Се дружат, прават комбинации од познатите прендови, се сликаат?  Да, токму така, се спремаме за утрешниот Late Night Shopping во Skopje City Mall пропретен со многу попусти и забави. Еве го и предлогот #2 од мене и прекрасниот бренд Suite Blanco.
Летото не може да се замисли без флорал принтот, па затоа овој пат избрав токму такво палто кое совршено оди со црно, мрежасто здолнише.

Палто – 3590 ден. Бикини – 1190 ден. Здолниште – 1790 ден. Сандали – 2390 ден.

DSC_0053 copy DSC_0042 copy

Photography by Trajkoska Photography 

Lace wigs from veryhair.com